Biolys® 24 Qese

Finok Kopër dhe Finogrek- Për ushqyerjen me gji pa probleme!

Sasia

Description

Ky çaj i shijshëm bimor organik përmban fenugreek, finok dhe kopër, të cilat mbështesin prodhimin e qumështit të gjirit. Këto bimë aromatike i japin edhe një shije të këndshme qumështit të gjirit.

Farat e koprës përmirësojnë rehatinë e tretjes duke reduktuar formimin e gazrave. Prandaj, ato ndihmojnë në parandalimin e fryrjes dhe mbajnë barkun tuaj të sheshtë gjatë gjithë ditës.

Finoku gjithashtu nxit laktacionin.

Anise është një bimë që nxit tretjen. Ai gjithashtu i jep një shije qumështit të gjirit që mbështet ushqyerjen me gji.

Mënyra e përdorimit: 1 deri në 3 filxhanë në ditë. Përgatitja: zijeni ujin në 100oC, zhyteni qesën e çajit në të dhe lereni të vepron 5 deri 10 minuta.

Avantazhi: pirja e çajit Biolys Fennel-Anise ndihmon nënën të qëndrojë e hidratuar mirë.

Additional information

Informacion Nutricional

1 Qese / %

Fennel

35%

Fara Annise

36%

Fenugreek

29%

%

Koncentrimi

Informacion Shtesë

Kujdes: Nuk duhet të përdoret pa këshilla mjekësore në rast shtatzënie.

Produkti përmban likuonizim. Nëse vuani nga hipertensioni, asesi nuk duhet ti tejkaloni dozat e rekomanduara ditore.

Përbërësit për qese çaji: Farë anise* 36%, Fruta e ëmbël kopër* 35%, Rrënja e jamballit* 15%, Fara e fenugrekut* 10%, Aromë natyrale limoni 3%, Acidues: acid citrik 1%.

Produkt organik. Kontrolluar nga Certisys BE-BIO-01. Biolys Fennel-Anise është produkt bimor dhe kutia përmban 24 qese.

top