Testomag® Ashwagandha Extract

Testomag® Ashwagandha Extract

Produkt me përmbatjtje të magnezit, i dedikuar për meshkuj.

Sasia

Description

Testomag® është produkt inovativ me magnez, i dizajnuar për meshkuj, i pasuruar me përbërës që mbështet funksionimin e duhur të trupit të meshkujve, zink, selen, vitaminë B6 dhe ekstrakt Ashwagandha KSM-66.

Magnezi ndihmon në funksionimin e duhur të muskujve dhe sintezën e proteinave. Ashtu si vitamina B6 merr pjesë në mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm dhe është i përfshirë në ruajtjen e ekuilibrit të elektroliteve. Zinku ndihmon në ruajtjen e nivelit të duhur të testosteronit në gjak, Seleni kontribuon në përparimin e duhur të procesit të spermatogjenezës. Ekstrakti Ashwagandha me cilësi të lartë KSM-66 mbështet funksionin seksual mashkullor dhe ndihmon në ruajtjen e lëvizshmërisë së spermës dhe numërimit të spermës. Ashwagandha kontribuon në rezistencën e trupit ndaj stresit dhe gjithashtu ndihmon për t’ju bërë të ndiheni më energjikë.

Mënyra e përdorimit: 1 tabletë në ditë pas vaktit

Additional information

Informacion Nutricional

1 Tabletë / VRU

Magnez

80mg / 21%

Vitaminë B6

1,4mg / 100%

Zink në formën e kelatit Albion®

10mg / 100%

Selen

55μg / 100%

Ekstrakti KSM-66 ashwagandha, (Withania somnifera L.)

50mg

Përfshirë: Withanolides (5%)

2,5mg

VRU

Vlera Referente Ushqyese

Informacion Shtesë

Testomag® është shtesë ushqimore. Paketimi përmban 30 tableta.

Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve.

 

Kushtet e ruajtjes: Ruani në dhomë të thatë, në temperaturë dhome, në ambalazh të mbyllur mirë. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël

 

Përbërësit: kripërat e magnezit të acidit citrik (citrat magnezi) – magnez, agjent ngurtësues – celulozë mikrokristaline, ekstrakt ashwagandha KSM-66, (Withania somnifera L.), bisglicinat zinku, agjentë lustrimi – alkool polivinil, glietilen glitalik policium , polioksietilen monooleat, agjentë anti-ngurtësues selenat natriumi – kripëra magnezi të acideve yndyrore, hidroklorur piridoksine – vitaminë B6, pigmente – dioksid titani, okside hekuri dhe hidrokside ngjyruese ushqimore.

top