Vita-min plus® For Women

Vita-min plus® For Women

Kompleks i vitaminave dedikuar gjinisë femrore.

Sasia

Description

Vita-min plus® For Women është një përbërje inovative, gjithëpërfshirëse e vitaminave dhe mineraleve shumë të absorbueshme, në formë të aminoacideve kelat Albion ®, e cila ndihmon në plotësimin e nevojave të organizmit të gruas me mikronutrientë thelbësorë, të pasuruar me acid hialuronik, izoflavone të sojës, Dong. Quai xhensen dhe ekstraktit të bishtit të kalit.

Vita-min plus® For Women përdor minerale kelate të prodhuara nga lideri i tregut të lëndëve të para farmaceutike – kompania amerikane ALBION ®, të cilat janë plotësisht të sigurta në dozë, nuk irritojnë stomakun dhe gjithashtu nuk pengojnë përthithjen e minerale të tjera.

Hulumtimet shkencore kanë vërtetuar se:

Vitaminat dhe mineralet kanë një efekt pozitiv në funksionimin e duhur të shumë proceseve që ndodhin në trup, p.sh. bakri dhe vitamina B1 kontribuojnë në funksionimin e duhur të sistemit nervor,

Ekstrakti i xhensenit Dong Quai merr pjesë në ruajtjen e vitalitetit të trupit duke forcuar sistemin imunitar, duke përmirësuar funksionimin e sistemit të qarkullimit të gjakut, duke tonifikuar trupin, duke stimuluar performancën mendore, si dhe duke rritur përshtatjen e trupit në situata ekstreme dhe stresuese.

Ekstrakti i bishtit të kalit ka një efekt pozitiv në dukjen e thonjve, flokëve dhe lëkurës dhe mbështet funksionimin e duhur të traktit urinar,

Acidi hialuronik, një komponent strukturor dhe funksional i indit lidhës, një biopolimer natyral, një komponent thelbësor që ndërton matricën jashtëqelizore të dermës.

Ekstrakti i piperit të zi mbështet tretjen dhe thithjen e lëndëve ushqyese, kështu që mund të rrisë efektivitetin e përbërësve të tjerë bimor. Përveç kësaj, ka veti antioksiduese dhe mbështet sistemin imunitar.

Mbani mend!

Kur zgjidhni një produkt me minerale, kërkoni logon Albion® Minerals në paketim – kjo është një garanci e përthithjes dhe disponueshmërisë më të lartë të mineraleve.

Mënyra e përdorimit: 1 kapsulë në ditë. Konsumojeni me një sasi të madhe uji.

Additional information

Informacion Nutricional

1 Kapsulë / VRU

Vitaminë A

800µg / 100%

Vitaminë D

5µg / 100%

Vitaminë E

12mg / 100%

Vitaminë C

80mg / 100%

Vitaminë B1

1,1mg / 100%

Vitaminë B2

1,4mg / 100%

Niacinë

16mg / 100%

Vitaminë B6

1,4mg / 100%

Acid folik

200µg / 50%

Vitaminë B12

2,5µg / 100%

Biotinë

50µg / 100%

Acid pantotenik

6mg / 100%

Ekstrakt i izoflavoneve të sojës (40%)

10mg

Prej të cilave: Izoflavone nga Soja

4mg

Xhensen Dong Quai

50mg

Ekstrakt i bishtit të kalit

50mg

Ekstrakt I biberit të zi

1mg

Acid Hijaluronik

2mg

Minereale:

Kalcium në formën e kelatit Albion®

150mg / 19%

Magnez në formën e kelait Albion®

70mg / 18%

Kalium

40mg / 2%

Zink në formën e kelatit Albion®

10mg / 100%

Hekur në formën e kelait Albion®

14mg / 100%

Mangan në formën e kelatit Albion®

1mg / 50%

Bakër në formën e kelait Albion®

1000µg / 100%

Jod në formën e kelait Albion®

200µg / 100%

Natrium

50µg

Selen

30µg

VRU

Vlera Referente Ushqyese

Informacion Shtesë

Vita-min plus® For Women është shtesë ushqimore. Paketimi përmban 30 kapsula me përmbajtje pluhuri.

Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve.

 

Kushtet e ruajtjes: Ruani në dhomë të thatë, në temperaturë dhome, në ambalazh të mbyllur mirë. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël

 

Përbërësit: Përbërësit mineralë (karbonat kalciumi, malat kalciumi*, kelat aminoacid magnezi*, oksid magnezi, oksid kaliumi, kelate aminoacidi i zinkut* (Chelazome®), kompleks aminoacid kaliumi*, aminoacid kelat i manganit*, kelat hekuri * (Ferrochel®), kompleksi i aminoacideve të selenit*, kelati i aminoacideve të kromit (Chelavite®), kelati i aminoacideve të bakrit* (Chelazome®), kelati i aminoacideve të molibdenit*, jodidi i kaliumit), vitaminat (acetat retinil – vitamina A, kolekalciferol – vitaminë D, D-alfa tokoferil acetat – vitaminë E, acid L-askorbik – vit.C, mononitrat tiaminë – vitaminë B1, riboflavinë – vitaminë B2, niacinë, piridoksine hidroklorur – vitaminë B6, acid folik, cianokobalaminë – vit. B12, biotinë, pantotenat kalciumi), ekstrakt i bishtit të kalit, ekstrakt i xhensenit të Dong Quai, ekstrakt i izoflavoneve të sojës, stearat magnezi – substancë kundër grumbullimit, celulozë mikrokristalike – agjent zmadhues, kapsulë (xhelatinë, ngjyra: E172).

top